עורך דין נזיקין עורך דין תאונות עבודה
 אילן גו'רג'י משרד עורכי דין | עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין, עורך דין תאונות עבודה
 

היעדרות עקב תאונת עבודה – כל מה שחשוב לדעת.

  
כולנו נתקלים במצב בו אנו נאלצים להיעדר מהעבודה עקב מחלה או עקב תאונת עבודה, אבל מעטים מאיתנו מכירים את הזכויות שנזקפות לזכותנו למרות היעדרות זו.
 
חופשה שנתית ודמי הבראה.
 
על פי התקנות, ההשתתפות בין המעביד לעובד בעניין הוצאות ההבראה: זכאי העובד לקבל קצבת הבראה רק שהוא נמצא כשנה במקום עבודתו, אך עם זאת חשוב לדעת, כי על פי הצו שנקבע בעניין הוצאות הבראה, עובד יוכל ליהנות ולקבל הוצאות אלו גם אם היה בחופשה. במידה והעובד נעדר עקב תאונת עבודה(ובתקופה זו קיבל העובד תשלום מהמוסד לביטוח לאומי) לא יהיה זכאי לקבל דמי הבראה ממקום עבודתו.
 
חופשה שנתית שמגיעה לעובד נקבעת על פי פרמטר קבוע שהינו: מספר ימי העבודה (אותם עבד בפועל העובד) במשך שנת העבודה. במקרה של תאונת עבודה לא ייספרו הימים של היעדרותו של העובד עקב התאונה ולכן נתון זה לא ישפיע על קביעת ימי החופשה שמגיעים לו על פי חוק.
 
פיצויי במקרה פיטורים ומחלות.
 
תקנה מספר 4 דנה במצב בו עובד נמצא בימי מחלה, על פי התקנה נקבע כי הפסקות שנצברות עקב ימי מחלה הן הפסקות שקורות ביום של חופשת לידה, ימי אבל, ימי המנוחה השבועי או בימי חג שבהם לא עובדים. 
 
בימים אלו זכאי יהיה העובד לקבל שכר רגיל, אך ימים אלו על פי חוק ייחשבו כימים שירדו לעובד בימי המחלה אשר להם הוא זכאי על פי חוק.
 
תקנה 10(4) שמדברת על פיצוי פיטורים קובעת כי במצב של תאונת עבודה יהיה זכאי העובד שנפצע לתשלום מהמעביד(על פי הסכם קיבוצי, על פי החוק, חוזה עבודה וכדומה).
העובד יהיה זכאי לתשלום שלא יעלה על 30 ימי עבודה לשנת עבודה אחת(עם זכויות צבירה). כמו כן, יהיה על המעביד לקבוע את סכום הפיצויים אותו יעניק לעובד המפוטר.
 
חשוב לציין שעקב תאונת העבודה שגרמה לעובד להיעדר מעבודתו ימי המחלה יחושבו   כוותק לצורך חישוב סכום הפיצויים שמגיעים לו על פי חוק.
 
תאונת עבודה והפרשות כספים לקופת גמל, קרן השתלמות, ביטוח מנהלים או קרן פנסיה.
 
חשוב מאוד לדעת שבמידה ועובד אכן עבר תאונת עבודה אין כל התייחסות בחוק להפרשתם של כספים לקרנות השונות בתקופה בה הוא נעדר. עקב כך, מכיוון שהמעביד לא חייב שכר לעובד בתקופה זו, לא מוטלת עליו שום חובה להפריש כספים כלשהם לקרנות באותה תקופה בה העובד נעדר עקב תאונת העבודה.
 
 
 
עברת תאונת עבודה וכעת אתה חושש לשבת בבית שמא ירדו לך ימי החופשה שאתה זכאי להם על פי חוק? חושש שיפטרו אותך עקב פציעתך? אין לך מה לחשוש. כיום תוכל למצוא מידע רב שמסביר לך את זכויותיך עקב תאונת העבודה שעברת.


מידע אודות עורך דין תאונות עבודה


 

 אילן ג'ורג'י - משרד עורכי דין         טלפון:    077-4546165    דואר אלקטרוני: ilan@igolaw.co.il
 טורנט - עיצוב אתרים