עורך דין נזיקין עורך דין תאונות עבודה
 אילן גו'רג'י משרד עורכי דין | עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין, עורך דין תאונות עבודה
עורך דין תכנון ובנייה

חוק התכנון והבניה תשכ"ה – 1965 עוסק בהסדרת הקצעות של קרקעות בישראל, לשימושים שונים: בנייה, חקלאות, מסחר, תיירות, תעשייה וכד'. עורך דין תכנון ובנייה משמש לכמה נושאים בתחום זה ואנשים, חברות ואף גופים ציבוריים נעזרים בשירותיו של עורך דין תכנון ובנייה בעת דיונים שונים לגבי קרקעות.
דיני תכנון ובניה מציבים תקנים שונים לתכנון של ערים ויישובים, להקצאת שטחים המיועדים לתעשייה ולמסחר, להקצאת שטחי מגורים, להקצאת שטחים לחקלאות ועוד. תקנים אלו קובעים את התנאים להקמת מבנים בשטחים מיושבים, בשטחים פתוחים או בשמורות טבע. למעשה חוק התכנון והבניה נחקק כחובה ציבורית ומטרתו הבטחת בניה נעימה לעין ומניעת מפגעים בטיחותיים.
בעת תכנון ובניה, נדרשים אישורים רבים. בנוסף, קיימים לעיתים ועדות ודיונים, חלקם בבית משפט, בנוגע לקרקע, לבנייה עצמה, לסוג המבנה ועוד. לשם כך יש להיעזר בעורך דין תכנון ובנייה הבקיא ברזי החוק ויכול לייצג, לחתום על אישורים ולערוך חוזים בכל הנוגע לתחום של תכנון ובנייה.
בתחום התכנון והבנייה נידונים נושאים כמו:
 ◀ הקצאת קרקעות למטרה מסוימת (בניית מבני מגורים, בניית מבני דת כמו בית כנסת או מקווה, חקלאות, בנייה מסחרית כמו קניון
או אולם אירועים וכד').
 ◀ הריסת מבנים.
 ◀ הגשת בקשות להיתרי בנייה, להקלות ולאישורי בנייה חורגים.
 ◀ הגשת ערעורים לועדת ערר ולועדות מחוזיות.
 ◀ התנגדות לסגירת מרפסות בבנייני דיור.
 ◀ בנייה בשטח סמוך לים או בשטחים מיוחדים אחרים.
 ◀ הופעה בפני ועדות תכנון מקומיות, מחוזיות וארציות (תלוי בסוג המבנה ובשטחו).
 ◀  בניית תוספות לבתים ומבנים.
 ◀  ועוד.
עורך דין תכנון ובנייה מטפל בכל הנושאים הנ"ל ובנושאים נוספים הקשורים לתחום תכנון ובנייה. עורך דין תכנון ובנייה מספק שירותים של ליווי וייעוץ משפטי לחברות קבלניות, רשויות מקומיות, מועצות אזוריות ומקומיות, חברות להשקעה בנדל"ן ולקוחות פרטיים, תוך מתו שירות מקיף ומקצועי לאורך כל התהליך.
אז מתי צריך בעצם עורך דין תכנון ובנייה?
קבלן המעוניין לבנות בית מגורים במקום מסויים זקוק לאישור הקצאת השטח לבניית מגורים, לאישור בנייה, לאישור ממס הכנסה, לאישור של הרשות המקומית ולעמידה בתנאים מסוימים.
או למשל אדם הגר בבית פרטי ומעוניין להוסיף חדר לביתו. גם כאן הוא זקוק להיתר בנייה מהעירייה ולפעמים עניין זה גורר מאבק משפטי.
קיימת האפשרות לנסות ולהסתדר ללא עזרת עורך דין אבל הסיכוי להצליח לעבור את כל ההליך הבירוקרטי והמשפטי לבד- הוא ברוב המקרים חסר סיכוי. גם אם תצליחו בסוף, הדרך תהיה ארוכה, קשה ומייגעת.
עורך דין תכנון ובנייה מתמחה בתחום ויודע כיצד להשיג את האישורים. במקרים מסוימים יכול עורך דין תכנון ובנייה לייעץ לא להתחיל במאבק משפטי, במידה ולא ניתנו האישורים – בהתאם לידע ולניסיון שלו. כך או כך, עורך דין תכנון ובנייה נמצא שם עבורך, בתהליך המייגע בכל הקקשור לחוקים ולתקנות בתחום.

 
 אילן ג'ורג'י - משרד עורכי דין         טלפון:    077-4546165    דואר אלקטרוני: ilan@igolaw.co.il
 טורנט - עיצוב אתרים