עורך דין נזיקין עורך דין תאונות עבודה
 אילן גו'רג'י משרד עורכי דין | עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין, עורך דין תאונות עבודה
פיצוי תאונות דרכים

מיטל הייתה ילדה רגילה: קופצת, צוחקת, רוקדת ושרה. עד שברגע אחת הכל התהפך. תאונת דרכים קשה בה הייתה מיטל מעורבת שינתה הכל. מיטל נותרה משותקת בגפיה התחתונות וגם ראייתה נפגעה. אבל הנזק הנפשי היה קשה במיוחד. הוריה של מיטל ידעו כי עליהם לקבל פיצוי תאונות דרכים, והם פנו מיד לעורך דין לדיני נזיקין.

תאונות דרכים מתרחשות בכל יום והן תמיד בלתי נעימות. לעיתים רבות, ישנם כמה נפגעים בתאונת דרכים. במקרה הטוב הפגיעה היא קלה וחולפת לאחר זמן מוגדר. במקרים פחות טובים הפגיעה דורשת שיקום ארוך. ישנן פגיעות בלתי הפיכות ובמקרים הגרועים ביותר ישנו גם מוות.
ברוב המקרים ישנה גם פגיעה נפשית או רק פגיעה נפשית, המפריעה לתפקוד הרגיל ביום יום.
בכל מקרה, כל נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי תאונות דרכים.
אז מה עושים במקרה של פגיעה בעקבות תאונת דרכים? כיצד מקבלים פיצוי תאונות דרכים?
פיצוי תאונות דרכים הוא למעשה פיצוי כספי אותו ניתן לתבוע מחברת הביטוח בה היה מבוטח הרכב הפוגע,  במקרים קשים, ובעיקר כאשר תאונת הדרכים נגרמה בשל עבירה על החוק (כמו נהיגה בשכרות, אי ציות לתמרור או רמזור, נסיעה במקום אסור), הנהג עצמו מועמד לדין ומחוייב לשלם לנפגע, על פי חוק הפיצויים לתאונות דרכים, תביעה במקרה של תאונה מוגשת לחברת הביטוח של הרכב בו ישבו הנפגעים בעת התאונה.
פיצוי תאונות דרכים נועד לסייע למי שנפגע בתאונת דרכים וזקוק לכסף על מנת לכסות את עלויות הטיפול בו.
כאשר פונים למחלקת התביעות של חברת הביטוח בה מבוטח הרכב הפוגע, יש להגיע עם כל המסמכים והתצלומים הרלוונטיים, המעידים על פגיעה פיזית ו/או נפשית. חברות הביטוח לא ששות להיפרד מהרווחים שלהן ויכולות להקשות על תהליך קבלת הפיצויים.
זו אחת הסיבות העיקריות בגינן יש להיוועץ ולהיעזר בעורך דין לדיני נזיקין, איש מקצוע המומחה בתחום, אשר יכול בהחלט לעזור לכם להוציא מחברות הביטוח (או מהנהג הפוגע), פיצוי גבוה, או לפחות הולם.
למעשה, עו"ד נזיקין מכיר את התחום בצורה טובה, והוא יודע כיצד להוכיח בפני חברות הביטוח, או בית המשפט, כי הפגיעה שנגרמה לכם בגין התאונה, ראויה לקבל פיצוי הולם בשל הטיפול והשיקום שכרוך בה.
פיצוי תאונות דרכים מגיע גם לנהג הפוגע, במידה ונפגע, ובתנאי שרכבו היה מבוטח. במידה ורכבו לא היה מבוטח, אזי אין הוא מקבל את הפיצוי לפי חוק.
כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים, בין אם היה הולך רגל ובין אם נסע ברכב, בין אם קרתה התאונה באשמתו ובין אם לא, זכאי לקבל פיצוי תאונות דרכים, כל עוד הרכב הפוגע היה מבוטח. בכל מקרה, רצוי להיעזר בשירותיו של עו"ד נזיקין על מנת להיערך בהתאם ולקבל פיצוי שיסייע לכם בטיפולים ובשיקום שעוד צפויים לכם.

 
 אילן ג'ורג'י - משרד עורכי דין         טלפון:    077-4546165    דואר אלקטרוני: ilan@igolaw.co.il
 טורנט - עיצוב אתרים