עורך דין נזיקין עורך דין תאונות עבודה
 אילן גו'רג'י משרד עורכי דין | עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין, עורך דין תאונות עבודה
עורך דין תאונות עבודה

מידי שנה נפגעים עובדים רבים מאד בתאונות המתרחשות במקום עבודתם או במסגרת עבודתם.
התוצאות של תאונות מעין אלה יכולות להיות קלות - בהן העובד יפסיד מספר ימי עבודה או תוצאות קשות בהן, העובד מאבד את כושר עבודתו לתקופה קצובה או חס וחלילה לצמיתות.

תאונות עבודה מוכרות ככאלה על פי חוק אך ורק במידה וקיים קשר נסיבתי משמעותי בין הנזק שנגרם לעובד לבין התאונה עצמה.

עורך דין תאונות עבודהמשרדנו מספק עורך דין המתממחה בתאונות עבודה, בידע והכוונה משפטיים  ללקוחותינו, המבטיחים שיש בידי הלקוח התובע את המידע ההכרחי כך שיוכל להציגו בפני שלטונות החוק או גופים אחרים ובכך לזכות במירב הפיצוי והזכויות המגיעות לו, כתוצאה מהתאונה שעבר.

משרדנו מתמחה בייצוג מול המוסד לביטוח לאומי, בכל הערכאות כולל תביעות בבתי הדין במידה ויש צורך בכך בעזרת עורך דין המטפל בתאונות עבודה.
 
משרדנו מספק הכוונה לגבי הסעיפים הבאים:
◀ את מי יש לתבוע,

◀ איזה מסמכים יש להציג, על מנת לתת תוקף משמעותי ותקף
   לתביעה באופן שיבטיח את הפצוי המירבי.למשרדנו יש הסטוריית ייצוגים והצלחות רבות בתביעות בתחום תאונות העבודה.מידע אודות:
◀ היעדרות עקב תאונות עבודה
◀ פיטורין עקב תאונת עבודה

תאונת עבודה ואחריות המעביד

תאונות עבודה, ככל התאונות, הן בדרך כלל בלתי צפויות ותמיד בלתי נעימות, אבל תאונת עבודה המסתיימת בנזקי גוף היא כבר עילה לתביעה משפטית. תביעת נזיקין מוגשת בדרך כלל כלפי המעביד, ו/או כלפי ביטוח לאומי – הדבר תלוי במשתנים שונים.
גיל היה פועל בניין בחברת בנייה ידועה. עבודתו כללה טיפוס על סולמות גבוהים, וכן עבודת בניין על פיגומים בגובה רב. חיים, מעסיקו של גיל, נקט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים: דאג להדרכת העובדים באמצעות קורס עבודה בגובה אשר הועבר ע"י מדריכים מקצועיים, רכש עבור עובדיו ציוד מגן אישי איכותי ומובחר בעל תו תקן והתאים עד כמה שניתן את סביבת העבודה כך שתהא כמה שיותר בטוחה ומאובטחת.
גיל עצמו, נקט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים. יחד עם זאת, נפגע גיל בידו לאחר שנפלו עליו כמה בלוקים מקומה גבוהה יותר. כף ידו של גיל התרסקה וזרועו נשברה בכמה מקומות. הזרועה גובסה והרופאים הודיעו לגיל כי תוכל לשוב לתפקד תפקוד יומיומי אך לא בעבודה פיזית קשה. כף ידו התרסקה לחלוטין והרופאים נאלצו לכרות אותה. גיל לא יכול היה לשוב למעגל העבודה בתחום בו עבד, עקב הפציעה.
גיל תבע פיצויי נזיקין מחיים – המעביד. חיים התכחש לאחריות על הפציעה בטענה כי הקפיד על כל כללי הבטיחות ויידע את העובד בסיכונים הכרוכים בעבודה.
על פי החוק, עובד שנפגע בתאונת עבודה יכול להגיש תביעת פיצויים משני מקורות עיקריים: המעביד וביטוח לאומי. לקבלת פיצויים בעבור תאונת עבודה מהביטוח הלאומי, על העובד להוכיח כי בעקבות התאונה נגרמה לו פגיעה המוגדרת כתאונת עבודה.
וכן כי התאונה מונעת את המשך העסקתו של העובד בתחום זה, או בתחום אחר דומה,
לקבלת פיצויים מהמעסיק (או חברת הביטוח שלו,בדרך כלל ביטוח חבות מעבידים), על העובד להוכיח (בנוסף להוכחת פגיעה עקב תאונת עבודה), כי התאונה נגרמה בעקבות רשלנות המעסיק.
כאשר המעסיק מתכחש לאחריות על התאונה, יכול לפנות העובד שנפגע אל המוסד לביטוח לאומי ובתנאי שיאסוף  את כל האסמכתאות ואישורים הרפואיים המוכיחים פגיעה בכושר העבודה שנגרמה עקב תאונת העבודה. את התביעה לביטוח לאומי יש להכין מהר ולהגיש עד שנה מיום האירוע.
לאחר מכן, ניתן להתחיל באיסוף הוכחות לגבי אחריות המעסיק במקרה ורשלנותו היא הגורם לתאונה, תביעה כנגד המעסיק מחייבת חוות דעת של מומחה רפואי וחשוב להכין את התביעה כראוי.
חשוב להבין, כי הכנת התביעה לפיצויים בעקבות תאונת עבודה, הן כנגד המוסד לביטוח לאומי והן כנגד המעביד, מחייבת יד מקצועית ובקיאה בענייני נזיקין. תביעה שלא נכתבת במקצועיות עלולה להיכשל. ייצוג על ידי עורך דין נזיקין מקצועי, הבקיא בתחום הנזיקין ומנוסה בתחום תביעות פיצויים בגין תאונת עבודה, חייבת להיות הצעד הראשון בהכנת התביעה, בדרך לקבלת פיצוי הולם.
גיל נעזר בעורך דין נזיקין להכנת התביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי. במקביל עבד עורך הדין גם על תביעה כנגד חיים, בטענה כי על אף שנקט באמצעי זהירות, התרחשה התאונה במקום העבודה, בקשר ישיר עם העבודה, בשל חוסר זהירות של עובדים אחרים. האחריות על העובדים האחרים מוטלת על כתפיו של חיים ולכן עליו לשאת באחריות.
כמובן שגיל זכה בתביעה.


 
  

 

 
 
 אילן ג'ורג'י - משרד עורכי דין         טלפון:    077-4546165    דואר אלקטרוני: ilan@igolaw.co.il
 טורנט - עיצוב אתרים