עורך דין נזיקין עורך דין תאונות עבודה
 אילן גו'רג'י משרד עורכי דין | עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין, עורך דין תאונות עבודה
תאונת פגע וברח

נהג המעורב בתאונת דרכים  בה נפגע אדם אחר, חייב בצורה רגילה לעצור את רכבו, להגיש עזרה לנפגע ולהזעיק כוחות הצלה. כמו כן עליו למסור את פרטיו האישיים לנפגע לפי דרישתו וכמובן להודיע לתחנת המשטרה על המקרה ולמסור את פרטיו.

תאונת פגע וברח הינה למעשה הפקרה.
נהג רכב אשר מעורב בתאונה, והינו מודע לעובדה  או שלפי הנסיבות היה סביר כי בתאונה נפגע אדם אחר, ואינו עוצר, לא מגיש לנפגע עזרה אשר ביכולתו להגיש , למשל טיפול במקום, הזעקת מד"א או הסעת הנפגע לטיפול רפואי,  עובר עבירה פלילית .
מאחר ותאונת פגע וברח אינה תאונת דרכים רגילה הטיפול בה מהבחינה המשפטית מורכב יותר. עבירה זו שונה מיתר עבירות התעבורה.  והוגדרה בתקנה 144 לתקנות התעבורה. בתי המשפט לתעבורה והמחוקק רואים בחומרה רבה את העבירה של תאונת פגע וברח.
הפקרה אחרי פגיעה – היא עבירה קשה ונוגדת התנהגות מוסרית ואנושית בסיסית ולכן ראויה לענישה בכל חומר הדין.
מעבר לעובדה שמדובר בעבירה פלילית חמורה ביותר, ישנן גם השלכות לגבי תביעת הפיצויים לנפגעים בה.
כיצד יש לנהוג לאחר פגיעה בתאונת פגע וברח, על מנת לקבל את הפיצוי המגיע בהתאם לנזקי הגוף והנפש שנגרמו למעורבים בתאונה?
לאחר תאונה "רגילה", ניתן לקבל מן הנהג הפוגע את פרטי הרכב ופוליסת ביטוח החובה, כעניין של שגרה, ואין כל בעיה להגיש תביעה לפיצוי הנפגעים. אולם, כאשר מדובר בתאונת פגע וברח, הפצוע נותר לעיתים לבדו בשטח, לרוב בהלם, והוא  יאלץ ראשית להוכיח כי אכן נפגע בתאונת פגע וברח. מאחר וגם לא ניתן לאתר את פרטי הביטוח הרלוונטיים, השגת הפיצויים אינה דבר פשוט ויש לפנות לעזרה מקצועית ע"י עו"ד המתמחה בתחום הנזיקין ופגיעות גוף.
העו"ד המתמחה בתחום הנזיקין  יצטרך להוכיח שאכן התרחשה תאונה מסוג פגע וברח וכי לא הייתה שום אפשרות מצד הנפגע לאתר את הרכב הפוגע. ( למשל מציאת עדי ראייה), וכן יהיה עליו להגיש מסמכים רפואיים המעידים על הפציעה. אם אותר הנהג שגרם לתאונת פגע וברח אפשר יהיה בהמשך גם לתבוע אותו.
מומלץ מאוד להשתמש בעו"ד המתמחה בנזיקין במקרה של פגיעת גוף כתוצאה מתאונת פגע וברח ולא לסמוך על סוכן הביטוח או חברת הביטוח הרגילה.  עורך דין מקצועי בתחום הנזיקין המתמחה בתאונות דרכים יטפל מניסיונו בביורוקרטיה שהנפגע עשוי להיתקל בה, יעזור לו בתביעות מול הרשויות ומול גורמים כמו המוסד לביטוח לאומי, או ייצוג הלקוח בוועדות רפואיות. הוא ייעזר גם לצורך הטיפול בתיק בייעוץ וליווי של מומחים רפואיים.

 

 אילן ג'ורג'י - משרד עורכי דין         טלפון:    077-4546165    דואר אלקטרוני: ilan@igolaw.co.il
 טורנט - עיצוב אתרים